Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Драма со пресврти и реми помеѓу Хрватска и Албанија🎥

Драма со пресврти и реми помеѓу Хрватска и Албанија🎥

Фаворизираната Храватска не успеа да победи и во вториот меч на Европското првенство, овој пат одигра реми 2:2 против Албанија.

„Коцкестите“ одиграа многу лошо во првото полувреме, а Албанците го искористија тоа и први дојдоа до предност во 11-та минута со голот на Љачи, 


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хрватска во второто полувреме тргна на се или ништо и успеа да постигне два гола за само три минути. Најпрво Крамариќ израмни, а потоа Ѓасула си постигна автогол.

Кога се чинеше дека тоа ќе биде конечен резултат, во 93-та минута Ѓасула израмни на 2:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…