Дома Луд Спорт До сега погоди се: Мајмунот Кент го прогнозира исходот од дуелот Хрватска – Шпанија

До сега погоди се: Мајмунот Кент го прогнозира исходот од дуелот Хрватска – Шпанија

Пред осминафиналниот дуел помеѓу Хрватска и Шпанија своја прогноза даде и мајмунот Кент до зоолошката градина во Загреб.

Кент има успешни прогнози од самиот почеток на ЕУРО, а сега бирајќи помеѓу кутиите со шпанско и хрватско знаме ја избра – шпанската.

Кент до сега се покажа како одличен прогнозер, па ќе видиме дали и денес ќе го погоди победникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фиго се шегуваше со висината на Роберто Карлос 🎥

Легендите на Реал и Барселона вчера одиграа пријателски натпревар во главниот град на Изра…