Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Дополнителни летови, бесплатни билети…Мароканците веруваат во ново чудо!

Дополнителни летови, бесплатни билети…Мароканците веруваат во ново чудо!

Мароко вечерва ќе игра против Франција во второто полуфинале, победникот оди во големото финале против Аргентина која вчера ја победи Хрватска.

Момците на Валид Реграуи се вистински хит и најголемото изненадување на Мундијалот. На сензационален начин Мароканците стигнаа до оваа фаза и станаа првата репрезентација од Африка која ќе игра полуфинале.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Пред почетокот на Светското првенство во Мароко имаше несогласувања поради селекторската смена, меѓутоа тоа не влијаеше на тимот кој игра одлично.

Во Мароко владее огромна фудбалска еуфорија, а националната компанија „Ер Марок“ објави дека ќе воведе нови 30 вонредни летови од Казабланка до Доха по цена од 450 евра. На оваа информација сега стигна дополнување од фудбалската федерација.

Фудбалската федерација на Мароко објави дека ќе подели 13.000 бесплатни билети кои ќе може да се подигнат во мароканската амбасада во Доха. Финалето се игра во терминот од 20:00 часот и се очекува Мароко да има поддршка од околу 20-30 илјади навивачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Лукаку пак промашуваше, Белгија овој пат победи🎥

Репрезентацијата на Белгија ја надигра и победи Романија со 2:0, па не очекува драматична …