Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ најавува нова одлична сезона: Против Денвер имаше супер соло продор и мајсторски дриблинг (ВИДЕО)

Дончиќ најавува нова одлична сезона: Против Денвер имаше супер соло продор и мајсторски дриблинг (ВИДЕО)

0

Tимот на Денвер во предсезонскиот натпревар го победи Далас Маверикс со 124:117.

Најефикасен играч на натпреварот беше Лука Дончиќ кој средбата ја заврши со 21 поен, 8 скокови, 5 асистенции и 3 украдени топки. Освен таквиот учинок Дончиќ ја воодушеви публиката и со еден потег во финишот нна втората четвртина.

Словенецот успешно заврши еден соло продор, откако претходно изведе еден мајсторски дриблинг.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

ВИДЕО: Дончиќ во раните утрински часови на улица со навивачите

Лука Дончиќ е огромна ѕвезда. Најдобрите играчи во НБА лигата привлекуваат внимание каде и…