Дома Луд Спорт Дончиќ жонглираше со тоалетна, па го насмеа светот (видео)

Дончиќ жонглираше со тоалетна, па го насмеа светот (видео)

Младата НБА ѕвезда, Лука Дончиќ го прифати предизвикот #СедиДома и жонглираше со тоалетна хартија, нешто што е вирално на социјалните мрежи.

Дончиќ покажа дека фудбалот не му е добра страна, па се лизна и го насмеа цел свет.

Сепак, успешно го одработи предизвикот иако на крајот падна… Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

На Милнер не му е досадно во изолација: Неговото видео е апсолутен ХИТ!

Додека светот се бори со пандемијата од коронавирус, спортистите ширум светот објавуваат в…