Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА!

Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА!

Лука Дончиќ изминатата вечер беше избран во најдобрата петорка на сезоната во НБА лигата и тоа му овозможува да потпише „Супермакс“ договор кој би бил најголемиот досега во најсилната кошаркарска лига.

Дончиќ заедно со Јокиќ, Адетокумбо, Шеј-Гилџус Александер и Џејсон Тејтум доби место во идеалната петорка.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Словенечкиот репрезентативец има можност да потпише петгодишен договор со вредност од 346 милиони долари и наскоро се очекува тоа да се случи.

Кога во прашање се останатите две петорки место добија: Џејлен Брансон, Ентони Дејвис, Кевин Дурент, Ентони Едвардс и Каваи Ленард во втората, а во третата: Девин Букер, Стеф Кари, Тајрес Халибартон, Леброн Џејмс и Домантас Сабонис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …