Дома Останати Кошарка Дончиќ бесен по поразот: ФИБА сега е среќна!

Дончиќ бесен по поразот: ФИБА сега е среќна!

Најдобриот кошаркар на Словенија, Лука Дончиќ тешко го преболе поразот во полуфиналето на ОИ во Токио.

Словенија беше поразена во драматичен финиш од Франција и останаа без шанса да се борат за златото. Одлучувачкиот момент беше блокадата на Батум над Препелиќ. Дончиќ гневот го упати кон ФИБ.

„ФИБА сега веројатно е среќна“, прокоментира Дончиќ после мечот.

Новинарите го прашаа што се случи и зошто таков коментар.

„ФИБА се случи“, краток беше кошаркарот на Далас.

Словенија за бронзата ќе игра против репрезентацијата на Австралија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Ванеса најави тужби: Полицајци го сликале телото на Коби, па ги покажувале и се смееле на сликите

Сопругата на легендарниот кошаркар Коби Брајант, Ванеса ја бара правдата за нејзиниот сопр…