Дома Луд Спорт Докторот на Реал казнет парично бидејќи играчите на Барса ги нарече „банда стаорци“

Докторот на Реал казнет парично бидејќи играчите на Барса ги нарече „банда стаорци“

Кошаркарите на Реал Мадрид минатата недела го победија лутиот ривал Барселона во рамките на Евролигата.

„Кралскиот“ клуб славеше со 86:76, а мечот е во центарот на вниманието поради нешто друго. Имено, Евролигата го казни докротор на Реал, Мигуел Лопез кој го навреди кошаркарите на Барса пред мечот.

Тој пред мечот одржа мотивациски говор кој скапо ќе ги чини. Лопез кошаркарите на Барса го нарече „банда стаорци“, а за тоа ќе треба да плати казна од 15.000 евра. Казна од 4.000 евра доби и Реал поради непристојно однесување на вработените во клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Роналдо и Буфон израдуваа дечиња кои се спасија од земјотресот во Албанија

Минатата недела соседна Албанија ја погоди катастрофален замјотрес во кој животот го загуб…