Дома Топ вести Договорот на повидок: Реал го добива најскапото засилување во историјата

Договорот на повидок: Реал го добива најскапото засилување во историјата


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Реал Мадрид е многу блиску до комплетирање на трансферот на Џуд Белингам од Борусија Дортмунд, пренесуваат шпанските медиуми.

Неколку европски гиганти се силно заинтересирани за неговиот потпис, но Реал Мадрид успеа да ја победи конкуренцијата.

Белингам сака да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид и веќе го известил својот агент за одлуката, па ги одбил сите други опции.

Шпанскиот гигант, наводно е подготвен да испрати понуда од 120 милиони евра плус бонуси, која треба да биде доволна за да ги задоволи апетитите на германскиот клуб.

Во Реал расте оптимизмот дека трансферот може да биде договорен до крајот на месецот, а Белингам да пристигне на „Сантиаго Бернабеу“ во јуни. Тоа ќе биде најскап трансфер во историјата на „кралскиот“ клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…