Дома Фудбал Франција Договорени сите детали, Галтие ќе биде нов тренер на ПСЖ

Договорени сите детали, Галтие ќе биде нов тренер на ПСЖ

Кристоф Галтие ги договорил сите детали си Пари Сен Жермен и ќе потпише двегодишен договор со можност за продолжување на уште една сезона, пренесе „Екип“.

55-годишниот стратег во Париз доаѓа од Ница, а парижаните ќе мора да му платат 10 милиони отштета на неговиот поранешен клуб за предвремениот раскин на договорот.

Галтие, кој минатата сезона го предводеше Лил до титулата, ќе зема помала плата од актуелниот тренер на ПСЖ, Маурисио Почетино.

Аргентинецот пак ќе добие 15 милиони евра отштета од ПСЖ после отказот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…