Дома Фудбал Италија Доби филм, а сега за 40-тиот роденден Ибра ќе издаде и книга

Доби филм, а сега за 40-тиот роденден Ибра ќе издаде и книга

Во октомври Златан Ибрахимовиќ ќе наполни 40 години, а по тој повод тој ќе издаде книга за својот живо.

Ибрахимовиќ најави дека во книгата ќе открие детали од неговиот живот.

„Сум зборувал за моето минато, но во оваа книга ќе ви раскажам и за други детали. Ако ви се допадна Ибрахимовиќ од Сан Ремо ќе го пронајдете тука. Во мојот живот и кариера постојат моменти кои претходно никогаш не ги открив. Ќе ви раскажам за непознати детали од кариерата. Ќе ви дадам еден примем, раскинав во ист ден кога потпишав договор. Доколку тоа не се случеше можеби денес немаше да бидам во Милан“, најави Ибрахимовиќ.

Ќе потсетиме Ибра наскоро ќе добие и свој филм, трајлерот за „Јас сум Златан“ се објави пред неколку дена, а неговата промоција е закажана за во септември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…