Дома Трансфер зона Ди Марија откри како го убедувал Меси да се пресели во ПСЖ

Ди Марија откри како го убедувал Меси да се пресели во ПСЖ

Анхел Ди Марија се обидел да го убеди Лионел Меси да се пресели во ПСЖ, откако Аргентинецот побара раскин на договорот со Барселона.

Меси побара од Барселона да го раскине договорот и да замине без обештетување, па неколку клубови покажаа сериозен интерес за Аргентинецот.

Манчестер Сити важеше како голем фаворит за неговиот потпис, но интересот за Меси не го криеше ниту ПСЖ.

Ди Марија тврди дека се обидел да го наговори Меси да дојде во ПСЖ, но не успеал во намерата.

„Откако дознав дека сака да ја напушти Барселона, му испратив порака на Инстаграм во која му објаснив дека може да игра во ПСЖ“, откри Ди Марија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ ја спасува ситуацијата кај Михајловиќ?

Марио Манџукиќ се наоѓа на радарот на Болоња ако може да се верува на најавите на познатио…