Дома Трансфер зона Динамо Загреб одби огромна понуда за својот најдобар играч

Динамо Загреб одби огромна понуда за својот најдобар играч

Динамо Загреб е познат по одличното работење на трансфер пазарот и тие продолжуваат да постауваат стандрди на овие простори.

Сепак, ова лето ќе ги поместат граници, досега најскапо продадениот играч им беше Марко Пјаца кој во летото 2016 година премина во Јувентус. Сега дојде ред на Дани Олмо кој сигурно ќе сруши тој рекорд.

Имено, талентираниот шпански фудбалер во минатото беше дел од „Ла Масија“, а сега се најде на мета на најголемите европски клубови.

Олмо го бараа Евертон, Баерн и Манчестер Јунајтед, а хрватските медиуми денес пишуваат дека Динамо одбил понуда од 28 милиони евра за неговите услуги.

Трансфер периодот во Англија заврши па така во игра останувасамо Баерн бидеји трансфер периодот во Германија е уште отворен.

Меѓутоа откако на Баварците им беше одбиена оваа понуда им стана јасно дека ако сакаат да го доведат ќе мораат повеќе да го одврзат ќесето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Франс Фудбал: ПСЖ ја пронајде замената за Нејмар

Нејмар го носи дресот на ПСЖ и оваа сезона, иако цело лето се шпекулираше дека ќе го напуш…