Дома Фудбал Останато Дидиер Дрогба го покажа своето големо срце во борбата против коронавирусот

Дидиер Дрогба го покажа своето големо срце во борбата против коронавирусот

Легендарниот напаѓач од Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба го покажа своето големо срце во борбата против коронавирусот.

Во родното место Абиџиана Дрогба активно се вклучи во борбата и ја понуди болницата која расте под негово покровителство. Болницата не е во целост завршена, но во ваква ситуација сигурно може да помогне.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„На државата е да ја направи функционална“, изјави директоркатан фондацијата на Дрогба, Мариам Брека.

Во Брегот на Слоновата Коска до овој момент починаа пет лица од коронавирусот, а 574 се заразени.

Властите во таа земја испратија голема благодарност до Дрогба за овој негов хуман потег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…