Дома Фудбал Останато Дибала ќе вози „Ламборгини“ специјално изработено за него вредно 400.000 евра 🎥

Дибала ќе вози „Ламборгини“ специјално изработено за него вредно 400.000 евра 🎥

На почетокот на оваа недела Роналдо од фабриката на Ферари во Маранело ја збогати својата колекција со скапоцениот модел на „Ферари Монца“ вреден 1.6 милиони евра. Сега се поднови и уште еден фудбалер на „старата дама“.

Паоло Дибала на социјалните мрежи објави дека станал сопственик на специјален модел на Ламборгини.
Станува збор за модел „Авентадор С.Рододустер“ кој има 740 коњски сили и може да развие брзина до 350 километри на час.

Автомобилот е изработен специјално за Пауло Дибала, и со сите додатоци кои ги побарал фудбалерот, се верува дека цената е речиси 400.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…