Дома Фудбал Лига на шампиони Дибала повторно не е во плановите на Пирло

Дибала повторно не е во плановите на Пирло

Најдобриот играч на Јувентис за минатата сезона, Пауло Дибала готово согурно нема да биде во стартниот тим за денешниот дуел со Динамо Киев во Лигата на шампиони.

На денешниот тренинг тренерот Пирло пробал формациа во нападот до, Мората, Кулушевски и Арон Рамзи веднаш позади нив.

Тоа значи дека Дибала повторно ќе биде на клупата за резерви, исто како и на мечот со Кротоне пред три дена.

Вчера се појавија информации дека Дибала бил разочаран од однесувањето на клубот кон него и влегол во расправија со директорот Фабио Паратичи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Конте: Самите сме виновни што сме во ваква ситуација

Тренерот на Интер, Антонио Конте призна дека тимот сам со своите грешки допуштил да дојде …