Дома Фудбал Англија Де Геа прими пацерски гол: Јунајтед губи 2:0 од последниот тим на табелата! (ВИДЕО)

Де Геа прими пацерски гол: Јунајтед губи 2:0 од последниот тим на табелата! (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед има негатива против Вотфорд кој е последен тим во Премиер лигата.

Најголем виновник за голот на Сар е Давид Де Геа кој катастрофално реагираше.

Само неколку минути по овој кикс на Де Геа Вотфорд од пенал преку Трој Дини дојде и до 2:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се сеќавате на волејот на Зидан? Во БиХ виден поспектакуларен волеј! (ВИДЕО)

Голем дел од поврзасните фанови сигурно се сеќаваат на волејот на Зинедин Зидан во финалет…