Дома Фудбал Англија Де Геа и Манчестер Јунајтед се договорија

Де Геа и Манчестер Јунајтед се договорија


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Давид де Геа и Манчестер Јунајтед постигнаа договор за продолжување  на соработката, пренесуваат медиумите на Островот.

Шпанскиот голман се уште не го потпишал новиот договор, но се очекува тоа да го направи во следните денови.

Де Геа и Јунајтед се договориле за нов 4-годишна соработка, но неговата плата ќе се намали од 350 на 200.000 фунти неделно.

Шпанецот имаше уште една одлична сезона, притоа веќе има легендарен статус на „Олд Трафорд“, па „црвните ѓаволи“ сакаа да го задржат и успеаа да постигнат договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…