Дома Видео Дечиња не можеа на поверуваат дека до нив го имаат Меси 🎥

Дечиња не можеа на поверуваат дека до нив го имаат Меси 🎥

Тимот на Пари Сен Жермен вчера забележа нов триумф во Лигата на шампионите, „светците“ ја оправдаа фаворитската улога против Макаби Хаифа и славеа со 3:1.

Лионел Меси кој беше еден од стрелците на головите се најде и во центарот на вниманието пред почетокот на натпреварот. Интересна беше реакцијата на дечињата кои беа задолжени да стојат пред фудбалерите.

Неколку од нив не можеа да ја сокријат возбудата што до себе го гледаат еден од најдобрите фудбалери во историјата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Првиот гол во кариерата на Кристијано Роналдо 🎥

Кристијано Роналдо својот прв гол во професионалната кариера го постигна на само 17 години…