Дома Фудбал Останато Детали за скандалот: Пријовиќ не бил уапсен за кршење на полицискиот час

Детали за скандалот: Пријовиќ не бил уапсен за кршење на полицискиот час

Српскиот фудбалер Александар Пријовиќ не бил уапсен затоа што го прекршик полицискиот час.

Во српските медиуми беше објавен одека Пријовиќ бил уапсен додека бил друштво со познатиот пејач Радиша Трајковиќ Џани. Меѓутоа не станувало зборо за прекршување на полицискиот час.

Ситуацијата ја објасни Владимир Ребиќ, директор на полицијата.

„Неговата грешка е што во ресторанот беа повеќе од петмина. Одговорноста е обострана – и поединечна, но и на организаторот. Постои одлука на Владата за оние кои се занимаваат со оваа работа. Тие не смеат да слушат храна и пијалоци во нивните објекти, можат да работат само со достава“, изјави директорот на полицијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…