Дома Македонски спорт Дерби во Германија – Јован Талевски со Хомбург посакува победа! 🎥

Дерби во Германија – Јован Талевски со Хомбург посакува победа! 🎥

Македонскиот ракометар Јован Талевски со својот Хомбург вечерва игра дерби против првопласираниот на табелата во Германија, Мунденхајм.

Талевски пред натпреварот посака добра игра и победа на неговиот тим. Како и скоро секој натпревар и за овој трибините се очекуваат да бида полни.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Натпреварот започнува во 20:00 часот.

ИЗЈАВА НА ЈОВАН ТАЛЕВСКИ ПРЕД НАТПРЕВАРОТ СО МУНДЕХАЈМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Охрид го обвини судијата Идризи за кражба: Најголемиот срам во македонскиот фудбал! 🎥

Денешниот натпревар од Втората македонска лига помеѓу Пелистер и Охрид го одлучи еден натп…