Дома Фудбал Лига на шампиони Дембеле со потегот после натпреварот ги ОСВОИ фановите на Барса

Дембеле со потегот после натпреварот ги ОСВОИ фановите на Барса

0
dembele

Осман Дембеле е нова ѕвезда на Барселона, а сите од него очекуваат тоа да го покаже и на теренот.

Дембеле е најскапото засилување во историјата на Барселона, каталонците за неговите услуги платија 105 милиони евра, а преку бонуси Борусија Дортмунд би можела да добие и дополнителните 40 милиони евра.

Само поради тоа тој веќе е голема ѕвезда, но фановите очекуваат тоа да го покаже на теренот, а против Јувентус во Лигата на шампионите одигра сосема солиден натпревар.

Сепак, со потегот после натпреварот, Дембеле освои многу навивачи на Барселона. Имено, тој веднаш по последниот свиреж на Словенецот, Скомина побара да го замени дресот со Лионел Меси!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…