Дома Трансфер зона Демба Ба има нов клуб!

Демба Ба има нов клуб!

Прославениот сенегалски интернационалец потпиша за 12. клуб во неговата кариера.

Овој 36 годишен напаѓач ја заврши епизодата во Башакешир и јкариерата ќе ја продолжи во Швајцарија во редовите на Лугано.

Во својата богата кариера Демба Ба настапуваше уште за: Шангај Шенуоха, Гозетепе, Бешикташ, Челзи, Њукасл, Вест Хем, Хофенхајм, Мускрон и Руен каде што ја почно кариерата.

Најгоелмата трага ја остави во редовите на лондонсите сини за кои потпиша 14 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…