Дома Фудбал Деко ги започнал преговорите: Барселона може да добие засилување од Манчестер Јунајтед

Деко ги започнал преговорите: Барселона може да добие засилување од Манчестер Јунајтед

Според последните информации од Шпанија, директорот на Барселона, Деко остварил првични преговори со раководството на Манчестер Јунајтед за потписот на Мејсун Гринвуд.

Во Јунајтед Гринвуд е отпишан од поодамна откако пред две години поради обвинувањата за силување клубот го суспендираше.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Минатото лето Гетафе му даде шанса и во овој тим прикажа одлични настапи со што го привлече вниманието на Барселона.

Под договор со Јунајтед, Гринвуд е до 2025 година и тие се подготвени да го продадат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…