Дома Фудбал Две нови повреди во екипата на ПСЖ

Две нови повреди во екипата на ПСЖ

Францускиот првак ПСЖ од враќањето на терен ниже само повреди.

Откако во финалето на Купот на Франција останаа без Килијан Мбапе, синоќа во дуелот од Лига Купот против Лион повреда заработија уште двајца.

Прво се повреди Мауро Икарди. Аргентинецот играта ја напушти во 58. минута, а на клупата е видено како на коленото му ставаат ладна облога.

После Икарди се повреди и Курзава. И тој мораше да ја напушти играта, а ако повредите испадна сериозни, францускиот првак во новата сезона може да влезе значително ослабен.

Голема штета ќе претставува и доколку не настапат во четвртфиналето во ЛШ против Аталанта, каде за сега Мбапе сигурно нема да настапи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…