Дома Останати Кошарка Двејн Вејд се враќа од пензија и потпишува за Лејкерс?

Двејн Вејд се враќа од пензија и потпишува за Лејкерс?

0
wade

Трикратниот НБА шампион, Двејн Вејд, не ја отфрла можноста да се врати на паркетот, иако се опрости од кошарката.

Тој наводно ќе тренира со Леброн Џејмс во тренинг центарот и надвор од него само за да остане во форма.

„Да, завршив, но ќе тренирам. Сакам да останам во форма бидејќи никогаш не знаете што може да се случи. Никогаш не вели никогаш.“ – изјави Вејд.

Се чини дека постои можност Вејд да се врати од пензија, а наводно би требало да потпише за Лејкерс и заедно со Леброн Џејмс да се обидат да го освојат прстенот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Обрадовиќ ќе биде нов селектор на Србија?

Српските медиуми пренесуваат изненадувачка вест и тврдат дека Саша Обрадовиќ ќе биде нов с…