Дома Фудбал Англија Двајца кандидати за клупата на Челзи

Двајца кандидати за клупата на Челзи

Челзи денес и официјално се раздели со тренерот Маурисио Поетино и ја започна порагата по нов тренер.

Веќе се познати и неколку имиња за кои се шпекулира дека би можеле да бидат наследници на Аргентинецот. 


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Прва желба е Роберто де Зерби, кој го напушти Брајтон после одличните резултати.

Италијанецот сака да остане во Премиер лигата, а Челзи наскоро ќе почне преговори со неговиот агент.

Втората опција е Ханзи Флик, кој исто така е слободен и е на мета на неколку клубови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

На Србија во одлучувачкиот натпревар ќе и суди истиот судија од натпреварот со Англија

Познатиот италијански судија Даниеле Орсато е назначен за судија на натпреварот помеѓу Срб…