Дома Останати Данска прв полуфиналист на ЕП

Данска прв полуфиналист на ЕП

Репрезентацијата на Данска ја потврди фаворитската улога, против Холандија славејќи со 35:23.

По оваа победа, Данска обезбеди пласман во полуфиналето на Европското првенство.

Гидсел беше прв стрелец во победничкиот состав со девет голови, а за „лалињата“ доминираше Баијенс со шест погодоци.

Овој меч го судеше македонската двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, што беше нивни четврти на ЕП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

MOZZART JA ПОДДРЖУВА НАШАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ПОКЕР

Регионалниот лидер во приредување игри на среќа стана спонзор на Македонската Покер Унија …