Дома Луд Спорт Дани Алвеш е во депресија, размислувал за самоубиство во затворот

Дани Алвеш е во депресија, размислувал за самоубиство во затворот

Дани Алвеш тешко го поднесува времето во затвор каде е веќе неколку месеци поради обвинение за сексуалниот напад.

„Тој е депресивен, многу депресивен. Добива соодветна помош од вработените во затворот“, вели еден од затворениците.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Наводно, во затворот прибегнале кон екстремни мерки токму поради емоционалната и психичката состојба на поранешниот фудбалер на Барселона и ги започнале протоколите што ги имаат во случај на сомневање дека некој од затворениците размислува за самоубиство.

Сите се плашат за неговата состојба, се плашат дека Дани Алвеш ќе направи нешто лошо и можно да си го одземе животот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Милан го купува голгетерот на Леверкузен

Напаѓачот на Баер Леверкузен, Виктор Бонифејс е голема желба на италијанскиот гигант Милан…