Дома Фудбал Италија Дали Интер вчера доби помош од судиите? 🎥

Дали Интер вчера доби помош од судиите? 🎥

Фудбалерите на Интер вчера на свој терен го победија Сасуоло со 2:1.

Интер има 11 бодови повеќе во однос на второпласираниот Милан и многумина веруваат дека клубот од „Меаца“ конечно ќе ја прекине доминацијата на Јувентус и ќе го освои Скудетото.

Меѓутоа во Сасуоло, а и во конкурентите на Интер се лути на еден детал од вчерашниот натпревар.

Имено, многумина коментираат дека вториот гол на Интер кој го постигна Лаутаро требало да биде поништен затоа што во претходниот напад имало пенал за Сасуоло.

Откако се гледаше овој детал, се мислеше дека ќе има реакција, но ВАР не се огласи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…