Дома Трансфер зона Даглас Коста со еден потег покажа дека сака трансфер во Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Даглас Коста со еден потег покажа дека сака трансфер во Манчестер Јунајтед (ФОТО)

0

Фудбалерот на Јувентус Даглас Коста во јануари многу се поврзуваше со заминување од Јувентус, меѓутоа на крајот остана во Јувентус.

Еден од клубовите кои покажуваа најголем интерес за неговите услуги во зимскиот преоден рок беше Манчестер Јунајтед, но Јувентус не сакаше да се откаже од Бразилецот пред вториот дел и Лигата на шампионите.

Разделбата помеѓу Јувентус и Коста би можела да се случи на лето и во Италија очекуваат такво нешто.

Сега самиот фудбалер со еден потег најави дека би можел кариерата да ја продолжи на Островот во дресот на „ѓаволите“ кои под водство на Солскјер играат фантастично.


Следете го Sportski.mk и на


Имено, Бразилецот ставил „лајк“ на една објава во која тој се поврзува со тимот на Јунајтед. Сумата за кој Коста би можел да го напушти Јувентус е околу 60 милиони евра.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврди човек кој можеби најмногу се прашува: Реал Мадрид може да го купи Лука Јовиќ! (ВИДЕО)

Не престануваат гласините околу можниот трансфер на Лука Јовиќ во редовите на Реал Мадрид.…