Дома Фудбал Лига на шампиони Гундоган: Новиот формат на ЛШ е помалото зло од Суперлигата

Гундоган: Новиот формат на ЛШ е помалото зло од Суперлигата

Фудбалерот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган имаше интересен став во врска со брзиот распад на Суперлигата од која клубовите се откажаа 48 часа по нејзиното формирање.

Гундоган истакна и дека е незадоволен од новиот формат на Лигата на шампионите кој треба да стартува со сезоната 2024/2025, односно играњето поголем број натпревари.

„Со се околу Суперлигата…може ли да ве замолам да зборуваме за Лигата на шампионите? Се повеќе и повеќе натпревари, дали некој размислува на нас играчите? Новиот формат на ЛШ е помалото зло од Суперлигата.

Сегашната Лига на шампиони е сосема добра за нас како играчи и навивачите“, смета Гундоган.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…