Дома Македонски спорт Мак ракомет ГРК Тиквеш доби силен спонзор од својот град

ГРК Тиквеш доби силен спонзор од својот град

Екипата на ракометниот суперлигаш Тиквеш од Кавадарци се пофали со нова соработка за следната сезона.

Имено, нов генерален спонзор на клубот ќе биде познатата компанија која исто така потекнува од Кавадарци. Во прашање е винарската визба „Тиквеш“. Според објавата на социјалните мрежи постигнат е договор за соработка во текот на 2024 година, не е познато дали истата би продолжила.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тиквеш минатата сезона успеа да обезбеди европски настап и играше во ЕХФ Купот каде што беше поразен од Кремс од Австрија, иако славеше на првиот натпревар во Кавадарци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар избори опстанок, а Гачевски сега порача: Одиме по титула!

Во вчерашниот бараж натпревар Вардар го победи Детонит Плачковица со 2:0 и така се избори …