Дома Останати Кошарка НБА Грин жестоко казнет за давењето на Гобер, ќе остане без 770.000 долари

Грин жестоко казнет за давењето на Гобер, ќе остане без 770.000 долари

Кошаркарот на Голден Стејт, Драјманод Грин заработи суспензија од пет натпревари за давањето на Руди Гобер во натпреварот против Минесота.

Суспензијата значи дека тој ќе биде надвор од тимот во наредните две недели и ќе се врати на 29. ноември кога со својот Голден Стејт ќе гостува кај Сакраменто во дербито на Калифорнија.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


 Поради периодот кој ќе биде надвор од паркетот ќе остане без 769.970 долари.

Поблаги казни во инцидентот заработи Томпсон и Мекданиелс кои ќе треба да платат по 25.000 долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за медиумите во пресрет на натпрев…