Дома Луд Спорт Го удри гром, се бореше за живот со денови, а сега потпиша – прв професионален договор!

Го удри гром, се бореше за живот со денови, а сега потпиша – прв професионален договор!

Младиот руски голман Иван Зборавски сигурно засекогаш ќе го памети јули, откако пред девет дена го погоди гром додека тренираше со екипата, а сега потпиша прв професионален договор и така си го исполни сонот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Голманот беше во кома неколку дена и сите беа загрижени за неговото здравје, но тој успешно се рехабилитираше и сега конечно му се оствари сонот

Само една недела претходно сите се молеа да преживее момчето, а каква драма се одвиваше на теренот по ударот на громот раскажа и тренерот Антон Басов.

„Кога дојдов до него, лежеше на стомак. Го свртев и видов дека целиот дрес му е изгорен. Почнавме со реанимација…“, раскажа тренерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …