Дома Трансфер зона Го најави ли Амрабат трансферот во Барселона?

Го најави ли Амрабат трансферот во Барселона?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Од утрово актуелна е ситуацијата со Софијан Амрабат и Барселона, а сега најава за овој трансфер даде и самиот фудбалер.

Амрабат на својот Инстаграм профил објави „стори“ на кое напиша:

„Живејте го моментот. Иднината на никого не е сигурна“.

Според многумина Амрабат со ова „стори“ најавува нов предизвик и прави притисок во преговорите помеѓу Барселона и Фиорентина.

Чави сака засилување во средниот ред, иако има играчи на таа позиција. Лапорта наводно е расположен да му го исполни барањето, посебно затоа што на Барселона и оди одлично во Ла Лига и во овој момент се лидери на табелата.

Треба да се знае дека единствената опција со која Барселона може да го доведе Амрабат е позајмица со право на откуп бидејќи клубот не може да троши големи сега. Време нема многу, па ќе видиме дали обидот на Барселона ќе биде успешен до крајот на денот…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …