Дома Топ вести Готово: Гундоган ја избра Барселона

Готово: Гундоган ја избра Барселона

Сагата околу иднината на Илкај Гундоган конечно заврши, Германецот ќе ја продолжи кариерата во Барселона.

Гундоган одби да го продолжи договорот со Манчестер Сити и е слободен агент, а неколку клубови покажаа сериозен интерес за него.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Најсилен беше интересот на Барселона, која веќе неколку месеци работеше на трансферот и во него гледа идеален наследник на Бускетс.

Гундоган после долго размислување одлучи да ја прифати понудата на Каталонците и ќе ја продолжи кариерата на „Камп Ноу“.

Германецот ќе пристигне како слободен агент, а ќе стави потпис на договор до 2026 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…