Дома Топ вести Готово: Арсенал го договори најскапиот трансфер во историјата

Готово: Арсенал го договори најскапиот трансфер во историјата

Арсенал ја доби битката за потписот на Даклан Рајс и постига договор со Вест Хем, пренесуваат медиумите на Островот.

„Топџиите“ за Даклан Рајс ќе платат вкупно 105 милиони фунти, што е најскап трансфер во историјата на Премиер лигата.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Арсенал и Сити во изминатите денови водеа битка за потписот на Рајс, а на крајот „топџиите“ испаднаа како победници.

Вест Хем не попушташе и ги одби сите понуди пониски од 100 милиои фунти, па Даклан Рајс ќе биде најскап фудбалер во историјата на Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…