Дома Македонски спорт Мак ракомет Гонзалез: Фаворити сме против Загреб!

Гонзалез: Фаворити сме против Загреб!

По девет години пауза Вардар повторно ќе гостува во Загреб во натпревар од лигата на шампионите и тоа со максимален ефект од четири победи во исто толку натпревари.

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез смета дека е научена лекцијата и нема да се повтори ланската игра, притоа признава дека неговиот тим е фаворит во натпреварот.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


„Секогаш кога има нов тренер сите сакаат да играат добро, а и тренерот да се покаже. Ние играме против Загреб, пред нивна публика, и со секогаш полна сила. Имаме притисок бидејќи сме фаворити на овој дуел, и имаме иста ситуација како лани кога му гостувавме на Колдинг. Тогаш Колдинг немаше освоено бодови, а ние загубивме таму. Јас мислам дека нешто научивме од лани, и треба да се фокусираме целосно околу утрешниот натпревар, и да работиме за да победиме. Но, треба и секого да го почитуваме и ривалот“, смета Раул Гонзалез.

Вардар и Загреб веќе еднаш играа сезонава, но во СЕХА лигата, на 13 септември кога „црвено-црните“ победија со 32:31.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Oхрид има големи планови: Во новата сезона ќе ги води екс-селектор на Македонија!

Никола Илиевски Џиџи ќе биде нов тренер на ГФК Охрид, објави порталот „Охридњуз“. Поранешн…