Дома Македонски спорт Гол на Дарко Велковски против Сосиедад на „Сан Себастијан“ 🎥

Гол на Дарко Велковски против Сосиедад на „Сан Себастијан“ 🎥

Македонскиот репрезентативец, Дарко Велковски постигна гол вечерва за Ријека против Реал Сосиедад.

Велковски постигна гол после еден изведен корнер за водство на Ријека на гости во Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…