Дома Фудбал Останато Голман си го истетовира автограмот на Меси 📸

Голман си го истетовира автограмот на Меси 📸

Голманот на Интер Мајами, Франсиско Раниери си го истетовира на раката автограмот кој му го даде Лионел Меси.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Меси неодамна го посети тренинг центарот на американскиот клуб додека се припремаше со репрезентацијата на Аргентина за пријателскиот натпревар против Хондурас. Аргентина тој натпревар го доби со 3:0, а Меси беше двоен стрелец.

Раниери кој брани за младите селекции на Интер Мајми се сретна со Меси и беше воодушевен што го запозна славниот сонародник, па од него побара автограм, односно да му се потпише на левата рака.

Аргентинецот потоа од автограмот си направи тетоважа. Денот кога се сретна со Меси го опиша како најдобар ден во животот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…