Дома Видео Голман од Романија постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Голман од Романија постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Голманот на романскиот тим Богдан Каука кој го чува голот на второлигашот Брашов постигна мајсторски гол од слободен удар против нисколигашот Расинов.

Брашов победи со убедливи 4:0, а Каука како голем мајстор неодбранливо изведе слободен удар и ја погоди мрежата

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Првиот гол во кариерата на Кристијано Роналдо 🎥

Кристијано Роналдо својот прв гол во професионалната кариера го постигна на само 17 години…