Дома Видео Голманот на Еибар му даде гол на Атлетико Мадрид 🎥

Голманот на Еибар му даде гол на Атлетико Мадрид 🎥

Многумина вчера беа зачудени кога голманот Марко Димитровиќ зема да шутира пенал за Еибар против Атлетико Мадрид.

Српскиот голман ја превзема одговорноста и рутински го совлада човекот кој во досегашните 16 натпревари прими само шест гола.

Меѓутоа против Димитровиќ Облак немаше шанси и мораше седми пат да ја вади топката од својата мрежа.

Инаку, голманотн а Еибар пред натпреварот најавил дека ќе шутира пенал и на крајот го исполнил ветувањето. Откако Експосито и Сержи Енрих ги промашија двата последни казнети удари за Еибар Димитровиќ кажал дека тој ќе го шутира следниот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Клоп: Ова не е крајот!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше разочаран после поразот од Челзи на домашен терен,…