Дома Останати Кошарка НБА Голем трејд во НБА: Џејмс Харден има нов клуб!

Голем трејд во НБА: Џејмс Харден има нов клуб!

Џејмс Харден е нов играч на Бруклин Нетс!

Во размена помеѓу три тима Харден стана играч на Нетс, а покрај Хјустон во трејдот учествуваше и Кливленд. Кај Хјустон одат Карис Леверт, Данте Ексум, Родионс Курчс, четири пика од првата рунда и четири замени на пикови од Нетси.

Кливленд во оваа размена ги доби Алена и Тауран Принс и ова е еден од најголемите трејдови во последните неколку години.

Нетси со Харден оформија голема тројка во која се уште Кајри Ирвинг и Кевин Дурант.

„ЕСПН“ Ннаведува дека Рокетси веднаш ќе го испратат Карис ЛаВерт во Индијана во замена за Виктор Оладипо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Тргнавме добро па застанавме: Пораз од 10 разлика против Словенија

Македонија денес сосема добро го започна натпреварот против Словенија која пред почетокот …