Дома Останати Кошарка НБА Голем трејд во НБА: Руди Гобер потпиша за Минесота

Голем трејд во НБА: Руди Гобер потпиша за Минесота

Почнаа трансферите и во НБА-лигата, а една голема размена се случи вчера, кога Руди Гобер потпиша за Минесота Тимбервулвс.

Новинарот на „ЕСПН“, Адријан Војнаровски објави дека Гобер ја напушта екипата и се сели во Минесота, а во спротивен правец заминаа Малик Бизли, Патрик Беверли, Вокер Кеслер, Џаред Вандербилт и Леандро Болмаро, како и неколку пикови за драфтот.

Познато е дека Гобер е важен играч во рекетот, а посебно во одбраната, па така во минатата сезона во НБА-лигата во просек постигнуваше по 15,6 поени, 14,7 скокови и 1,1 асистенција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Леброн има една дилема пред продолжувањето на договорот со Лејкерси

Еден од најдобрите кошаркари во историјата се очекува и во иднина да го носи дресот на Лос…