Дома Останати Тенис Годините го направиле своето: Славниот Пит Сампрас денес изгледа непрепознатливо 📸

Годините го направиле своето: Славниот Пит Сампрас денес изгледа непрепознатливо 📸

Легендарниот Пит Сампрас е еден од најуспешните тенисери во историјата и секако еден од најзаслужните за популаризацијата на овој спорт во последните 30 години.

Низ кариерата Сампрас освои 14 грен-слем титули, единствена неостварена желба му остана Ролан Гарос. Најголемиот успех го имаше на Вимблдон, турнир кој го освои седум пати, пет пати триумфираше на УС Опен и двапати на Австралија Опен.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Но, денеска според фотографиите кои се појавија од него во еден „Старбакс“ во Калифорнија изгледа непрепознатливо. Додека беше активен на терените Сампрас беше познат по кадравата коса и чистото лице, а на последната фотографија може да се види дека годините си го направиле своето…

Коментари
  • Ѓоковиќ сруши нов рекорд!

    Новак Ѓоковиќ не престанува да ги поместува границите, а во вчерашниот меч против Хуркач п…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Најдобрата македонска тенисерка остана на истата позиција на ВТА листата

Најдоброрангираната македонска тенисерка на најновата ранг листа нема промена во рангот, а…