Дома Македонски спорт Говорот на Дејан Георгиевски на плоштадот во Скопје: Ветивме медал и донесовме! 🎥

Говорот на Дејан Георгиевски на плоштадот во Скопје: Ветивме медал и донесовме! 🎥

Вечерва Дејан Георгиевски беше пречекан на плоштадот во Скопје од голем број фанови.

На пречекот секако се обрати и самиот Георгиевски.

„Ви благодарам на огромната поддршка. Моите тренери се најголемите виновници за овој медал. Понекогаш се строги, но тоа се исплатеше, благодарам и на моето семејство. Ветивме медал и тоа го исполнивме. Жал ни е што не е златен. Ова сигурно немаше да биде возможно без моите клупски колеги кои многу ми помогнаа. Им посакувам среќа на спортистите кои треба да настапат во Токио. Да се надеваме на нов медал, па вака и нив да ги пречекаме. Да живее Македонија“, порача помеѓу другото Георгиевски.

ЦЕЛИОТ ГОВОР НА ГЕОРГИЕВСКИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Доријан Бабунски избран за најдобар напаѓач во Ботев Враца

Доријан Бабунски со одличните настапи за неговиот клуб Ботев Враца стигна и до заслужено п…