Дома Фудбал Англија Глупоста на Гибс: Му удри шлаканица на Хамес и доби црвен картон ?

Глупоста на Гибс: Му удри шлаканица на Хамес и доби црвен картон ?

Евертон и ВБА во овој момент го играат натпреварот од второто коло во Премиер лигата.

Евертон е пред победа, а еден од одлучувачките моменти се случи во првото полувреме. Гибс доби директен црвен картон откако направи вистинска глупост и му удри шлаканица на Родригез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лукаку: Кога прв пат го видов Лаутаро му кажав – за две години ќе освоиме трофеј!

Денес се игра дербито во Серија А помеѓу Јувентус и Интер, овој натпревар е од огромна важ…