Дома Фудбал Лига на шампиони Главниот судија ги пцуел играчите на ПСЖ!?

Главниот судија ги пцуел играчите на ПСЖ!?

Mанчестер Сити го елиминираше ПСЖ и се избори за финале во Лигата на шампионите.

После победата од 2:1 во првиот натпреварот составот кој го води Пеп Гвардиола и вчера победи со 2:0 и така се пласираше во финалето каде што ќе го чека подобриот дуелот помеѓу Челзи и Реал Мадрид.

Фудбалерите на ПСЖ по натпреварот зборуваа дека главниот судија Бјорн Кјуперс ги навредувал.

„Бевме подобар тим 70 минути и испаѓаме со високо подигната глава. Тажни сме, но свесни дека не е лесно после финалето минатата сезона да се биде помеѓу најдобрите четири и во оваа“, зборуваше Херера, па продолжи за наводните навреди од Кјуперс.

„На Паредес во еден момент му кажа „од*еби“. Не можеме тоа да го прифатиме, ако ние кажавме такво нешто ќе добиевме забрана за неиграње од три или четири натпревари. Зборувам за пцуење“.

Херера не е единствен кој зборуваше за вакво нешто, на речникот на судијата се пожали и Марко Верати.

„Два пати ми кажа е*и се“, изјави Италијанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…