Дома Трансфер зона Гвардиола тргнува по ѕвездата на Марсеј

Гвардиола тргнува по ѕвездата на Марсеј

Манчестер Сити ова лето ќе прави големи промени во тимот, а приоритет на Гвардиола ќе биде засилување на одбраната.

Најновото име во списокот на Гвардиола е дефанзивецот на Марсеј, Бубакар Камара за кого „граѓаните“ се спремни да платат 30 милиони евра.

Централниот дефанзивец одигра солидна сезона до прекинот поради Ковид 19 и го привлече вниманието на повеќе гиганти ширум Европа.

Гвардиола верува дека со ангажманот на Камара ќе добие стабилност и брзина на централната бековска позиција.

Камара има 20 години,важи за огромен потенцијал, а силен интерес за него покажуваат уште Реал Мадрид и Милан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сари го носи Вилијан во Јувентус

Веќе е извесно дека Вилијан на крајот на сезоната ќе го напушти Челзи како слободен агент,…